حجاب نداشته باشم احساس خوبی ندارم/ هدفم کسب مدالی جهانی است

حجاب نداشته باشم احساس خوبی ندارم/ هدفم کسب مدالی جهانی است


تاریخ خبر : ۰۴-۰۵-۹۴    امتیاز: 5 از 5  ( مجموع آرا : 1)

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، با وجود اینکه مرجان سلحشوری نتوانست در بیست و هشتمین دوره مسابقات دانشجویان جهان و در رشته تکواندو به عنوان قابل توجهی دست یابد، ولی از آنجا که جزو اولین تکواندوکاران دختر ایران بود که کارش را در یونیورسیاد آغاز کرد، حضور با حجابش در این مسابقات مورد توجه خبرگزاری رسمی کره جنوبی (یونهاپ) قرار گرفت. 


این خبرگزاری در مصاحبه با سلحشوری با تیتر «دختر تکواندوی ایران» ضمن پرداختن به دلایل ناکامی‌اش در یونیورسیاد، به نحوه حضور وی در تکواندو اشاره کرده است.

سلحشوری ابتدا درباره ناکامی‌اش در مسابقات دانشجویان جهان می‌گوید: من شب قبل از بازی نتوانستم خوب بخوابم و اصلا شرایط خوبی نداشتم برای همین نتوانستم عملکرد خوبی در این مسابقات داشته باشم.

در میانه مصاحبه، همسر «کانگ»، مشاور فنی تیم تکواندوی ایران که به زبان فارسی تسلط کامل دارد به خبرنگار یونهاپ می‌گوید: سلحشوری تکواندوکار بسیار خوبی است، معمولا در مسابقاتش مدال می‌گیرد ولی در یونیورسیاد مدال نگرفت زیرا شرایط خوبی نداشت.

در ادامه این گزارش آمده است: تکواندوکار جوان ایران از ۱۰ سالگی کارش را در تکواندو شروع کرد زیرا خواهر بزرگترش هم تکواندو کار بود. سلحشوری راه خواهرش را ادامه داد و بعد از مدتی حتی از او هم بهتر شد.

حجاب سلحشوری در این مسابقات هم مورد سئوال قرار گرفته است که تکواندوکار ایرانی اینطور به آن پاسخ می‌دهد: من همیشه حجابم را رعایت می‌کنم. در واقع اگر حجاب نداشته باشم احساس خوبی ندارم. این مشکلی برای حضورم در مسابقات ایجاد نمی‌کند.

سلحشوری که در رشته شیمی درحال تحصیل است در پایان درباره آینده‌اش هم می‌گوید: می‌خواهم یک شغل مرتبط با رشته‌ام پیدا کنم ولی دوست دارم قبل از آنکه سر کار بروم، یک مدال در مسابقات جهانی یا المپیک بگیرم.پرتال ورزشی موسسه آموزش عالی اقبال لاهوری